Dračí úsvit

21. února 2012 v 18:23 |  Legendy
Sontordillská legenda

Kdysi vládl území na severu početný rod, vládnoucí mocnou magií. Avšak chtěli zanechat po sobě něco, co dosud nikdo. I rozhodli se udělat něco, co překonávalo lidské myšlení, dát život tvoru, jakého lidské oko dosud nespatřilo. Mnoho generací žilo a zemřelo jen pro toto předsevzetí. Avšak pak nastal den, kdy dílo bylo téměř hotovo. V největší jeskyni při úpatí hory ležela dvě obrovská těla. A pak, dne, kdy nastává probouzení země a magie proudí v těle nejprudčeji, za východu slunce spojili se příslušníci rodu v jedno a společně odevzdali svoji magii do těl a tím obětovali i své životy, neboť není možné vdechnout život bez oběti a je- li oběť příliš velká, stává se jí život. Ve skalní síni zůstala ležet těla, uložená k věčnému spánku, avšak konečný cíl snahy desítky generací byl naplněn.
V paprscích zlatého slunce se povstali dva mocní, jejich šupinatá těla se leskla a silná křídla je nesla vstříc jasné obloze. V jejich očích hořel plamen a pak zazněl jeho hlas, hřměl, nesl se údolím, a odrážel se od skalních štítů tisícinásobnou ozvěnou, až se celé pohoří rozezvučelo a zachvělo. Byl to hlas mocného tvora, jenž právě povstal a rozhlašoval celému světu: Jsem tu. Já, Talroch, Drak.
I v malé vesnici zaslechla jistá žena ten hlas a srdce jí zaplesalo radostí. Kdo by ji tak viděl, divil by se, neboť před dvěma dny pohřbila své novorozené dítě. Ale také by ho mohlo zarazit, jak je kovářovo novorozené dítě zcela nepodobné svým rodičům, nýbrž zcela jiné osobě. Tak byl zanechán ten, jenž jediný z rodu přežil, v péči kovářově. A on se stal prvním strážcem draků, jediným, kdo slyší všechny jejich hlasy, a dokáže s nimi hovořit. Byl to Eltanin, jeden ze tří prvních jezdců.
A on byl zakladatelem rodu, který měl vždy jen jednoho syna, jenž zdědil tuto schopnost.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | Web | 21. května 2012 v 9:18 | Reagovat

Ahoj :)
Máš talent, to se musí nechat! :D
Jen malinkou výtku - občas je to až moc složitě poskládané (myslím slovosled).
Ale jinak super! ;)
Měj se krásně, Claire

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama