Kapitola 15

9. září 2012 v 11:47
Odrazila se. Teď! Nic se však nestalo. Co se děje? Jak to, že se nemůže změnit do své pravé podoby? Letěla vzduchem a nemohla nic dělat. Zabije se!
Náhle však ucítila slabý náraz a pak začala pomalu stoupat. Když byla ve výši okna, spatřila v něm Gerezonovu tvář. Natáhl k ní ruku a vtáhl ji oknem dovnitř.
"Myslela si, že utečeš, Malá dračice? Nebo ses chtěla zabít? Co by mi asi král řekl, kdybych mu sdělil, že nevěsta pro jeho nejstaršího syna je mrtvá? Málem jsi mi způsobila značnou nepříjemnost, Malá dračice. Už to nikdy nedělej!"
Jeho zorničky se náhle zúžily a Zarré v nich spatřila tak obrovskou zlobu a nenávist, že ji hrůza téměř ochromila. Dost ji rozhodilo i zjištění, že se nedokázala proměnit. Ale ovládla se.
"Co si to se mnou provedl, polokrevný?" otázala se. Ano, byl polokrevný. Ty oči to dokazovaly Ale poznala by to i bez toho i bez Nirke rady. Měl v sobě krev jejího národa, ale také v něm cítila teplo rudé, lidské krve. Nebyl člověk ani drak a jeho povaha byla tak zkažená, že se jí z jejího pachu dělalo špatně.
"To tolik závidíš, že je moje krev stříbrná, že jsi mi musel sebrat moji pravou podobu?" ¨
Kouzelník se ušklíbl: " Vida. Už se mi po těch vašich dračích vytříbených řečičkách stýskalo. Myslel jsem, že se to musíte učit, ale vy to umíte od narození. Alespoň se nebudeš muset učit dvorské mluvě. Ale měl bych ti odpovědět na tvou otázku, že, Malá dračice? Koneckonců, bude z tebe za chvíli královna."
Ne, rozhodně se královnou nestane. Ne proti své vůli a ne tak, že si vezme někoho odtud, koho nebude milovat.
"Pokud se stanu královnou, tak ve své zemi, polokrevný."
"Myslet si to můžeš, ale myslím, že pravdu mám já, princezno. Ale stále jsem ti neodpověděl a nechci se dopustit takové nezdvořilosti, že bych tě nechal čekat na odpověď. Je to kouzlo, samozřejmě. Bylo by krajně nemístné, kdyby ses proměnila v dračici během svatby nebo snad dokonce o svatební noci. Chudák princ, co by si asi počnul. Pokud by místnost byla malá, taky by se mohlo stát, že bys ho rozmáčkla. I když, mě osobně by t zas tak nemrzelo. Je to spratek. Ale stálo mě nemálo námahy to kouzlo vytvořit, takže doufám, že se ho nechystáš brzo zlomit. Potom bych se asi opravdu rozzlobil a známe naše síly, že, Malá dračice."
Zarré se otřásla. Vyhrožuje jí. Jaká drzost, jí královské dceři vyhrožuje polokrevný. A jeho výhružka není planá! Alespoň minule ji porazil.
"Zesílila jsem! Neporazil bys mě tak snadno! A neoslovuj mne tak!
"Opravdu?" Gerezon na ni pohlédl s hraným zájmem, "ne, jsi pořád slabá. Nemáš ani dost síly na to, abys mne pobavila. A navíc, tentokrát tu nebudeš mít tu svou přítelkyni, aby ti pomohla, Malá dračice."
Vinae! Dostali ji? Horečně vzpomínala. Ano, chytli je obě, když byla poražena. A přestože v to doufala, nemyslela si, že by se Vinae podařilo utéct. Ne, zcela jistě ji má v drápech Gerezon, který ji tak škodolibě pozoruje.
"Kde je? A co s ní bude?"
Ta otázka z ní vylétla, než si to stačila promyslet. Bála se o svou zachránkyni. Dlužila jí svobodu.
"V jedné z našich útulných kobek. Ale neboj se, bude o ni dobře postaráno. Jako každého špeha ji podrobíme výslechu a protože je z tvé země, mohl bych jí věnovat obzvláštní péči. A potom jí ušetříme starosti s uvažováním, kdy zemře, protože to vybereme za ní. Tak a už se o ni nemusíš bát, když jsem ti objasnil, jak dobře se má."
"Ale ona není z mé země. Ušetři ji, nic neví."
Výraz polokrevného ztvrdl: "Myslíš, že mě oklameš? Má na sobě dračí tetování. Tetování dračího špeha."
"Ne, opravdu nic neví. Pusť ji, polokrevný," krev začínala Zarré divoce vřít a ona povolala magii.
Té jakoby se však nechtělo. Přicházela ještě lenivěji než předtím. A bylo jí zoufale málo.
Přesto ji Zarré vrhla proti kouzelníkovi. Snadno ji odrazil.
"Víc nesvedeš? S tímhle mě chceš porazit? Ukážu ti, co je pravá magie."
Přikročil k ní. Ucouvla. Upřel na ni své zlatohnědé oči a pak náhle stála na okraji propasti. Vítr jí šlehal do tváří a divoce rozevlál její vlasy. Najednou byla dračicí. Zatoužila vzlétnout, ale na jejích tlapách byly okovy a její křídla kdosi uřezal. Okraj zmizel a ona padala, ale pod ní už nebyla propast, ale řeka žhavé lávy. Má pravá podoba mne ochrání, pomyslela si.
Dopadla na malý ostrůvek ztuhlé horniny a byla zase dívkou. Kolem ní se valily horké masy a kůže ji začínala nepříjemně pálit. Tu spatřila Gerezona, jak k ní kráčí po lávě. Žár, který z ní vystupoval, mu zřejmě nevadil. A uslyšela jeho hlas, zněl celým tím prostorem, třebaže nevěděla, jak je velký a zněl i v její hlavě, tak silně, až jí připadalo, že hlava pukne.
"Co uděláš teď, Malá dračice bez křídel a bez magie."
Zadívala se na něj. Kdyby to bylo jen na ní, bojovala by, měla tu povinnost, ale byl tu také dluh a ten musí být splacen.
"Pusť ji, polokrevný!"
"Nemám důvod, jen jí prospěje, když umře, a mně z toho nic nekyne."
Zaváhala. Jestliže to udělá, nebude už cesty zpět. Ale nemůže v tom Vinae nechat.
"Pokud ji pustíš, nebudu bojovat proti svatbě s princem."
Nejspíš ani nevěděl, čeho se tím vzdává.
"Nemám důvod přijmout, mám tě ve své moci."
Nahmatala ten plamen, který byl v jejím nitru, dříve než potkala Vinae, dříve než rozbila skořápku a dostala se na svět. Ruka jí vzplála zářivým zlatým světlem.
"Už si slyšel o dračím plameni? Mám magii a tou dokážu ještě jednoho zabít, člověka, draka, polokrevného, na tom nezáleží. Nedokážeš to zastavit žádnou magií, kterou na mě použiješ.
A já nebudu váhat to použít, pokud ji nepustíš." Mluvila vážně a on to věděl.
"Dobrá, v den tvé svatby s princem bude volná."
Zarré na něj chvíli nevěřícně hleděla. Přece jenom nečekala, že bude souhlasit tak rychle, ale byla ráda.
Ocitli se zpátky v pokoji. Gerezon chytil její ruku. Nebylo to příjemné. Užuž se chtěla vyškubnout, když promluvil: "Povídali jsme si dost dlouho, Malá dračice. Teď je čas spát. Poslední slova už slyšela jen zdálky. Její tělo se zhroutilo k zemi a on jej zachytil.
Gerezon připnul dračí princezně zpět na krk černý kámen a pak se spokojeně usmál. Nikdo neřekl, jak musí tu špehounku propustit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama