Kapitola 16

20. října 2012 v 14:31
Tivae pozorovala tu dívku, jak vychází ze třídy. Takže Linmaria. Její jméno už nezapomene. Kvůli ní má ten pitomý úkol. Co je to za holku? Zachrání ji v parku a pak ji dostane do průšvihu. I když, Tivae si musela přiznat, že ten rozhovor přece začala sama. Ale ta holka ji tak štvala. Přijde si do třídy a učitel ji posadí vedle ní. A potom Tivae ještě jmenoval za její průvodkyni. Jakoby neviděl, jak nespokojeně se Tivae tvářila, když k ní Linmariu posadil.
Když uvažovala o Linmarie, musela uznat, že jí nikdy neudělala nic špatného, teda až na tu hádku, a ještě jí pomohla. Vlastně se k ní chovala pěkně a to Tivae štvalo ještě víc. Kdyby alespoň ta holka byla potvora. Bylo by to jednodušší. Tivae by se nemusela cítit provinile.
Předtím využila situace a vyběhla ze třídy, chtěla se té holky zbavit, ale pak se zarazila. I když byla hrdá, byla čestná.Linmaria nemá šanci se tu sama zorientovat.
Jenou tu povinnost dostala a tak ji splní, i když ji to rozhodně neudělá šťastnou.
Bylo by podlé, nechat tu holku bloudit po škole. Ale může ji alespoň chvíli nechat potrápit. A tak se skryla do chodby za rohem a sledovala, jak Linmaria vychází ze třídy, rozhlíží se a nervózně přešlapuje na místě. Už už chtěla vyjít ze svého úkrytu a ukázat se jí, pak se však zastavila.
K Linamrie se totiž přitočila ona. Holka, která snad nejvíc z celé třídy lezla Tivae na nervy, Naina Avellana. Mezi kluky byla považována za krásnou a také si to pořádně užívala. To by ještě šlo, ale byla to snad nevětší drbna na škole a nevynechala jedinou příležitost dozvědět se nějaké informace. A poté, což Tivae nejvíce vadilo, pokud se í to zrovna hodilo, neváhala tato informace využít ve svůj prospěch.
Tivae už zažila, jaké to je, být u Nainy v nepřízni. Přestože Naina nepocházela z velkých rodů, pouze z rodu nižšího a s nevelkou mocí, dokázala výborně využívat svůj jazyk i vzhled, a také vyhlížet naprosto nevinně, takže se většina lidí dala oklamat. Dívka se dokázala chovat velice mile k těm, které si chtěla naklonit.
Avšak, běda tomu, kdo se jí znelíbil. Pokud by si zamanula, byla by schopná zničit kohokoli se slabší vůlí a těm silnějším alespoň hodně znepříjemnit život.
Byla nebezpečným protivníkem, přesto se Tivae odmítala stát jejím patolízalem a z hloubi duše ji nesnášela.
Pozorovala Nainu, jak vesele švitoří a narůstal v ní hněv, když slyšela, jak se její protivnice vtírá do Linmariiny přízně.
Pak se zarazila. Proč jí to vadí? Proč by mělo? Koneckonců, ať se ty dvě klidně skamarádí. Ale stejně ji to štve. S překvapením si uvědomila, že trochu žárlí. Ona přece potkala Linmariu první. Připadalo jí, i když to byl pošetilá myšlenka, že má na ní výhradní právo. Naina jí ji rozhodně nemůže tak snadno přebrat.
Blbost! Ať si Naina Linmariu klidně nechá. Ať si ji obtočí kolem prstu, ať ji zničí, jestli se jí chce. Az ní vytáhne všechno a dělá si, co chce.
Proč by to Tivae mělo zajímat?
Dívky popošly o pár kroků a ona teď lépe slyšela, o čem se baví. A hněv v ní vypukl nanovo. Naina mluvila o ní a vůbec ne pěkně.
Tivae by nejraději vyskočila ze svého úkrytu a buď (nemohla si vybrat, co se jí zamlouvá víc) jí rozdrápala tu její krásnou tvářičku nebo ji jednoduše uškrtila.
Ale ovládla se.
Poté, co ji Naina pomluvila, zatvářila se nevinně a omlouvala se za to, jak o Tivae mluvila. Vypadala přitom jako úplný svatoušek, ale Tivae co je pod povrchem.
" Ó, jsem tak ošklivá. Neměla bych takhle mluvit," pitvořila se Tivae," co si teď o mně budeš myslet?"
A sama si odpověděla: "Že jsi naprosto pitomá.
Mezitím Naina chytla Linmariu za ruku a rozběhly se pryč. Tivae si uvědomila, že by si také měla pospíšit, aby stihla další hodinu. Otráveně sebrala brašnu ze země a rychlým krokem se vydala chodbami. Do třídy to stihla jen tak tak. Rychle zapadla do lavice a v tu chvíli se rozezněl tón oznamující začátek hodiny.
Linmaria seděla vedle Nainy a tiše se bavily. Nevyrušil je ani zvonění. Teprve, když se dveře otevřely a dovnitř vkročil učitel, zvedly se k pozdravu a umlkly.
Celý den pozorovala Tivae novou spolužačku. Linmaria se příliš nezapojovala do výuky, ale dávala pozor a občas si něco poznamenala. Přestávky trávila s Nainou a spolu i obědvaly. Tivae to štvalo. Přece jenom, ona byla jmenovaná na Linmariinu průvodkyni. Byla v pokušení se k nim rozběhnout a vykřičet to Naině do tváře. Ale čeho by tím dosáhla?
Jedině ztrapnění sebe sama. Linmaria mohla hovořit a přátelit se s kým chtěla.
Přesto, byla Tivae sympatická. Nemůže ji jen tak nechat na pospas Naině. Pak dostala nápad. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama